Історія закладу

    Школа

     

     

     

     

     

     

     

     

    Історія навчального закладу

    Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 збудована на вулиці Ціолковського. Ця вулиця яскраво залишилась у дитячій пам`яті учениці цієї школи, вчительки початкових класів Лариси Іванівни Колотуші. Ось як вона згадує : «Там, де зараз знаходиться шкільний стадіон, стояла собі біленька українська хата. Наче сторожеві на варті росли у садку пишні яблуні, вишні, сливи, груші. Отож і бігала дітвора з сусідніх п`ятиповерхівок у гості до бабусі. Пригощала старенька малих пустунів дарами зі свого саду».

    Все це було давно. А зараз на цьому місці уже 40 років гостинно зустрічає дітей школа № 12 .

    ШЗШ І-ІІІ ступенів № 12 була відкрита в серпні 1975 року, розрахована вона на 1180 учнів, має 36 навчальних кабінетів, бібліотеку, спортзал, майстерні, актову залу, футбольне поле, ігровий, баскетбольний та волейбольний майданчики.

    За період роботи школу очолювали п’ять директорів.

    Першим директором школи був Шостак Микола Федорович ( 1975 -1978 р.р.). Школа налічувала 1163 учні. Працювало 50 вчителів. У перший рік роботи школи вчителі, учні, батьки працювали над створенням навчальних кабінетів з предметів. Було створено 30 навчальних кабінетів, кабінети ці були оснащені сучасними технічними засобами, поповнювались наочністю, дидактичними матеріалами. Багато зусиль доклали вчителі біології для облаштування шкільної теплиці.

    Багато уваги приділяється позакласній роботі з учнями. В школі ведеться змістовна виховна робота, учні беруть активну участь у міських заходах.

    У 2003 році в школі створено єдиний у місті учительсько-учнівський театр «Сонячні перлинки», учасниками якого стали учні 2-11класів та вчителі: Колотуша Л.І., Зубко В.П., Круш І.В., Данько С.В., Юсиченко О.В., Капітоненко Н.Ю. Цим творчим колективом представлено близько 25 вистав.

    За 37 років повну середню освіту отримали близько 2000 учнів, 36 - отримали Золоті медалі, 56 - Срібні.

    Перші атестати про середню освіту були вручені випускникам 1977 року (10-А клас - класний керівник Бартильова (Жеба) Марія Іванівна, 10-Б клас – класний керівник Калініна Лідія Петрівна) .

    Безпалов Юрій зайняв І місце в області з математики.

    Учні 5-А класу з учителем фізичної культури Волковою Галиною Данилівною, стали призерами І Республіканського фіналу дитячих спортивних ігор «Старти надій», який проходив у Одесі .

    Школа ставала переможцем міських спартакіад школярів. У 1986 році робота з фізичного виховання школярів була представлена на ВДНГ СРСР в Москві і відзначена Дипломом третього ступеня. А пізніше досвід роботи школи був узагальнений МО України і розповсюджений в Україні. В той час працювали майстри своєї справи Волков Віктор Михайлович та Клещенко Віктор Павлович.

    З 1978 року школу очолив Кряж Володимир Леонтійович. Значною подією стало відкриття Ленінського залу школи. Були оформлені «Зал космонавтики», «Правила дорожнього руху», «Закони шкільного життя», «Державні символи СРСР» .

    Розпочалась робота по створенню шкільного телебачення.

    Школа була занесена на обласну Дошку пошани.

    Вчитель початкових класів Нестеренко Тетяна Федорівна була нагороджена медаллю «За трудову доблесть».

    Учителю фізичної культури Волкову В.М. було присвоєно почесне звання «Заслужений учитель УРСР».

    Школа продовжувала працювати над оснащенням, оформленням матеріальної бази навчальних кабінетів. Був відкритий кабінет економічних знань (зав.кабінетом учитель історії Отмахова Г.О.), географічна площадка (вчитель географії Печенко Г.Г).

    7 навчальних кабінетів стали кращими в області. За підсумками соціалістичного змагання, школа була занесена на міську Дошку пошани.

    Працював гурток старшокласників „Міжнародник” (керівник – вчитель історії Максютенко В.Г).

    Вступив у дію кінотеатр „Факел” активно розвернуло свою діяльність шкільне телебачення.

    Методичний кабінет школи одержав І місце серед шкіл міста. Школа неодноразово була нагороджена перехідним Червоним Прапором міськкома КПУ.

    З 1983 року по 1991 рік керував школою Прозоров Олександр Петрович. У школі працювало 70 вчителів, навчалось 1588 учнів. Удосконалювало свою роботу шкільне телебачення, були створені творчі об`єднання старшокласників, які проводили тематичні передачі, диктори-старшокласники готували шкільні новини.

    Працювали гуртки за інтересами, учні активно брали участь в олімпіадах з різних предметів. Учень 10 класу Тверезовський В’ячеслав став переможцем обласної олімпіади з хімії, був призером Всеукраїнської і учасником Всесоюзної олімпіади. Підготувала його вчитель хімії Семенова Н.М.

    Продовжував працювати гурток старшокласників „Міжнародник”.Учні цього гуртка брали участь у „політбоях” з іншими школами міста і ставали завжди переможцями.

    Почав діяти кабінет батьківського всеобучу – керівник Черняк Ю.А. Три навчальних кабінета були названі кращими в області.

    З 1991 року директором школи - Шульга Любов Василівна.

    Школа продовжувала кращі свої традиції. Було зроблено капітальний ремонт актової зали школи, її прикрасили роботами учнів під керівництвом талановитого педагога Паніматченко Н.А.

    Відкриті класи з фізико-математичним профілем. Учень 11 класу Назаренко Павло став призером обласної олімпіади і лауреатом IV етапу Всеукраїнських олімпіад з математики.

    З 1997 р. по 2006 р. школа успішно співпрацювала з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», що надавало змогу ґрунтовно підготувати учнів для вступу у вищі навчальні заклади. Щорічно більше 60 % випускників вступають до ВУЗів.

    Багато уваги приділяється позакласній роботі з учнями. В школі ведеться змістовна виховна робота, учні беруть активну участь у міських заходах. Команда КВК та ДЮР під керівництвом Круш І.В. та Капітоненко Н.Ю. щорічно стає переможцем у міських конкурсах.

    З 2003 року в школі створено єдиний у місті учительсько-учнівський театр «Сонячні перлинки», учасниками якого є учні 2-11класи та вчителі Колотуша Л.І., Зубко В.П., Круш І.В., Данько С.В., Юсиченко О.В., Капітоненко Н.Ю. Цим творчим колективом представлено близько 25 вистав.

    За 37 років повну середню освіту отримали близько 2000 учнів, 36 - отримали Золоті медалі, 56 - Срібні.

    Сьогодні в школі навчається 259 учнів.

    Працює 21 педагог: 2- спеціаліст, 2 – І категорія, 17 – вища категорія.

    4 вчителів мають звання «старший учитель» :

    Кияненко Валентина Володимирівна

    Мозгова Олена Михайлівна

    Юсиченко Олена Вікторівна

    Халаїм Тетяна Іванівна

    3 вчителів мають звання «вчитель-методист»:

    Моісеєнко Валентина Іванівна

    Прозорова Надія Петрівна

    Колотуша Лариса Іванівна

    4 вчителів нагороджені знаком «Відмінник освіти України»:

    Халаїм Тетяна Іванівна

    Кияненко Валентина Володимирівна

    Прозорова Надія Петрівна

    Моісеєнко Валентина Іванівна

    Всі ці дані говорять проте, що в школі працює висококваліфікований педагогічний колектив.

    З 1 вересня 2011 року директором школи призначено Круш Ірину Володимирівну. Разом з учнівським та педагогічним колективом вона вписує нові сторінки в історію Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12.

    Школа1

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"