Поради учасникам освітнього процесу

  Куди звертатися, якщо не хочеться жити: гарячі лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства

  Психологи кажуть, у моменти відчаю, навіть якщо фізично немає поруч нікого, на кого можна було б покластися, важливо пам'ятати — ви не самотні у своїй болі. Сьогодні в Україні існує багато безкоштовних телефонів з психологічної допомоги, більшість з них працюють цілодобово. Звертатися за професійною допомогою, коли тебе долають деструктивні чи навіть суїцидальні думки — не соромно. Це саме той випадок, коли важливо вчасно набрати рятівний номер, зробити все можливе, щоби нарешті вибратися із цієї прірви й знову віднайти сенси для життя.

  Нижче для ознайомлення наданий список гарячих ліній з психологічної допомоги, де зможуть вислухати, зрозуміти й підтримати у випадку кризи.

  ☎️ 7333 — Lifeline Ukraine — перша в країні цілодобова гаряча лінія з запобігання суїцидам. Проєкт розробляли у 2018 році з урахуванням британського й американського досвіду.

  Основні теми, з якими звертаються на гарячу лінію: 

  • суїцид та суїцидальна поведінка близьких;
  • складності адаптації та ПТСР;
  • депресія, апатія та втрата сенсів;
  • тривога та гострий стрес;
  • залежності та психічні розлади;
  • самотність;
  • також тут допоможуть у випадку складностей у стосунках, проживання втрати та горювання, проблем в родині й на роботі.

  ☎️ 0 800 211 444 — лінія емоційної підтримки МОМ. Гаряча лінія працює безкоштовно та анонімно з 10:00 до 20:00 щодня  (за київським часом). Консультації доступні українською та російською мовами. Знайти телефони для інших країн можна тут.

  ☎️ Міжнародна гуманітарна організація People in Need надає безкоштовні психологічні консультації цілодобово за телефоном 0 800 210 160.

  ☎️ Національна асоціація психологічної допомоги запустила гарячу лінію психологічної підтримки для жителів України. Лінія працює у двох форматах: через аудіо та відеозв'язок. Психологи лінії — кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання з кризових психологічних інтервенцій та травмотерапії. Звернення повністю конфіденційні. У разі необхідності спеціалісти лінії скеровуватимуть до фахівців суміжних спеціальностей.

  Номер лінії 0-800-100-102. Допомогу надають українцям й у інших країнах світу за міжнародними номерами.

  ☎️ Команда психологів всеукраїнського кол-центру "ВАРТО ЖИТИ" надає безкоштовні консультації всім, хто не може самотужки впоратись з переживаннями через війну росії проти України. Як звернутися:

  • 5522 — lifecell та Vodafone (дзвінки безкоштовні);
  • +38 (093) 170 72 19 — Kyivstar (за тарифами оператора).

  Графік роботи лінії: 11:00-19:00 від понеділка до п'ятниці.

  ☎️ Гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства 1547 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів) працює на базі Урядового контактного центру, щоб надавати психологічну допомогу потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам і дітям. Сервіс доступний цілодобово. 

  ☎️ Також у Києві працює цілодобовий телефон довіри Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи: 044 456 17 02, 044 456 17 25, 080 050 12 12 (безплатно з мобільного).

  ☎️ А за номером 080 050 17 01 працює Всеукраїнський телефон довіри.

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"