Поради вчителям

Інформація для вчителів

• Вислуховуйте, не намагайтесь втішати. Просто уважно слухайте та за потреби здавайте питання.
    • Обговорюйте, це допомагає знизити тривожність. Якщо дитина прагне поговорити з вами на тему самогубства, не хвилюйтеся, такі розмови ні в якому разі не спровокують до вчинення суїциду.
    • Будьте уважні до жартів чи обмовок на тему самогубства. Зазвичай це непрямі показники при передбачуваному самогубстві.
    • Проявляйте турботливість та повагу.
    • У розмовах намагайтесь згадувати та підкреслювати про те, що проблеми — це плинне явище, що має тимчасовий характер.
    • Підключайте до допомоги шкільного психолога та інших спеціалістів.
    • Опановуйте навички надання першої психологічної допомоги.

Якщо проблема стосується твоєї подруги чи друга, ти можеш

• Повідомити дорослого! Не бійся бути зрадником, розповівши дорослим про суїцидальні симптоми чи наміри твого друга/подруги/знайомого — ти врятуєш життя!
    • Якщо ти почув, що друг/подруга, хочуть спробувати небезпечний челендж, гру чи занурилися у тему суїциду через музику, фільми, книги, відео, намагайся вмовити їх зайнятися іншими справами, не пов’язаними з самогубствами.
    • Якщо друг/подруга/знайомий хоче тобі розповісти про свої переживання, не відштовхуй та не насміхайся. Вислухай та підтримай!

Колегам (шкільним психологам) для профілактики суїциду серед дітей та підлітків

• З дітьми проводити індивідуальну та групову роботу, що передбачає заходи для зміцнення психічного здоров’я, формування активної життєвої позиції, формування та розвиток критичного мислення тощо.
    • З батьками — інформаційна та профілактична робота на теми обмеження доступу до засобів для скоєння самогубства (медикаментів, зброї), дозоване та вибіркове користування соціальними мережами, способи надання психологічної підтримки тощо.
    • З педагогами — психологічна просвіта з питань життєстійкості, стресових станів, ознак депресії та суїцидальної поведінки, навчання навичкам надання першої психологічної допомоги тощо.