Проблема сказу завжди була актуальною в Україні. Основним джерелом збудника сказу продовжує залишатись червона лисиця. Важливе епізоотологічне значення мають єнотовидні собаки, хижаки родини куниць та вовки а також безпритульні тварини. 

    Сказ - є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено. Тільки негайна вакцинація після інфікування може убезпечити людину від сказу.

    Згідно з оцінкою ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я), сказ входить в п’ятірку антропозоонозних захворювань, що завдають найбільших соціальних та економічних збитків.

    Незважаючи на світовий досвід і прогрес у вивченні цієї інфекції, сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу і через який щорічно гине більше 1 млн. тварин і помирає понад 50 тис. людей

    Збудником сказу є вірус. Основний шлях проникнення вірусу сказу в організм – це пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин. Проте встановлено, що вірус інколи може проникати через непошкоджені слизові оболонки, можливе зараження оральним та аерогенним шляхом.

    Спільно з ВООЗ, Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я, ФАО та USAID розроблено постер “Важливо знати про сказ”. Його також можна завантажити за посиланням: https://bit.ly/3VNJOpb

    ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

    Попередьте друзів, близьких та сусідів – як важливо здійснювати щеплення домашніх тварин!

    Аналіз стану і динаміки розвитку та протидії терористичній діяльності на території України свідчить про негативну тенденцію до втягування спецслужбами рф неповнолітніх осіб та молоді до протиправної діяльності терористичного характеру, а саме: розповсюдження анонімних матеріалів про замінування об’єктів критичної інфраструктури, місць масового скупчення людей, закладів освіти підпалів автотранспортних засобів, що належать Збройним силам України, об’єктів, що забезпечують функціонування залізничного транспорту, тощо.

    З метою протидії скоєнню злочинів терористичного характеру на території закладів освіти, а також протидії втягування учнів до протиправної діяльності на шкоду національним інтересам України,  реалізується План заходів, спрямованих на виявлення та недопущення терористичних проявів у закладах освіти. 

    ПАМ'ЯТКА "РАЗОМ ПРОТИ

    ТЕРОРИЗМУ"

    ФЕЙСБУК 01.1 зі шрифтом Кобзар1

     

    9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

    Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.  

    Цікаві факти

    1. Тарас Шевченко був невисокого зросту – трохи більше 164 см.

    2. Улюбленим напоєм Тараса був чай із ромом.

    3. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.

    4. 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.

    5. Найменше в світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.

    6. За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.

    10

    7. 500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.

    8. У 2002 році на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явилася оновлена 50-рублева банкнота з портретом Тараса Шевченка на лицьовій стороні. Раніше в обігу тут були купюри в 50 000 рублів із зображенням пам’ятника Тарасові Шевченку перед університетом в Тирасполі.

    9. Основну освіту Кобзар отримував всього лише 2 роки в церковно-приходській школі. Багатьма знаннями поет зобов’язаний баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання мов Тарас отримав від лакеїв.

    10. Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв у Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.

    11. 2500 рублів – еквівалент 45 кілограмів срібла – саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва. Заробити таку фантастичну суму зміг Карл Брюллов, написавши портрет Василя Жуковського і продавши його на аукціоні. За деякими даними, частина грошей була надана імператорською сім’єю. 400 рублів виділила сама імператриця Олександра Федорівна і по 300 рублів – спадкоємець престолу Олександр II і княгиня Олена Павлівна.

    12. 15 років – стільки поет провів в Україні за все життя. У 14 років він виїхав із України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував із дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.

    unnamed

    Вислови відомих людей про Т. Г. Шевченка

    Є. Маланюк

    Не поет – бо це ж до болю мало,

    Не трибун – бо це лиш рупор мас,

    І вже менш за все – «Кобзар Тарас»

    Він, ким зайняло і запалало.


    О. Вишня

    «Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».


    Є. Сверстюк

    «Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…».


    І.Франко

    «Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – це ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».


    Джон Ф. Кеннеді

    «Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вкладу культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».


    Микола Палієнко

    Ти нам залишив прагнення високі,

    Шляхи священні, по яких іти

    Твого сумління й мужності уроки

    Ми бережем і будем берегти.


    Максим Рильський

    «Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу».


    Павло Тичина

    «Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!».


    Павло Грабовський

    «Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення».


    Микола Пазяк

    «Пісні на слова Шевченка мали значний вплив на українську народнопоетичну творчість. Вони внесли в народні пісні свіжі мотиви, ідеї, збагатили їх новим змістом, розширили мелодійне звучання. Перехід Шевченкових поезій у народний репертуар триває, кожне покоління і самодіяльних митців, і композиторів-професіоналів поповнює його новими зразками».


    Олесь Гончаp

    «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».

    «Світова слава Шевченкова зpостає й шиpиться pазом зі славою його наpоду, pазом із зpостаннямpолі й пpестижу нової, вільної Укpаїни...»    


    А. Луначарський

    «Завдяки Шевченкові скарби української душі повною річкою влилися в загальний потік людської культури»;


    А. Курелла, (Німеччина)

    «Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі»


    Е. Камілар, (Румунія)

    «Його геній розрісся, як дерево, простягнувши крону над віками»


    Н. Хікмет, (Туреччина)

    «Поки б'ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка»


    М. Якубець, (Польща)

    «Він був найбільш народним поетом з усіх великих поетів світу. Поезія Шевченка була явищем єдиним і неповторним. Немає для неї відповідника в світовій літературі»

     

    torg lud

    Торгівля людьми під час війти
    З початку війни ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно
    підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове
    місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а
    значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та
    білорусі. Окрім того, російська агресія та злочини, вчинені
    представниками держави-агресора стосовно мирного населення України,
    зокрема, їх незаконне утримування, перебування в полоні та використання
    у збройному конфлікті, загострили проблему трудової та сексуальної
    експлуатації крізь призму ст. 149 Кримінального кодексу України.
     
    Що таке торгівля людьми?
    Суть поняття “торгівля людьми” визначає  Закон України “Про протидію
    торгівлі людьми”, зокрема абзац 15 частини першої статті 1, а саме:
    торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є
    людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або
    одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі
    сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого
    стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з
    використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності
    від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України
    визнаються злочином.
    Іншими словами, торгівля людьми – це форма сучасного рабства та
    порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та
    яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу,
    включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують
    та експлуатують.Експлуататори отримують прибуток через контроль та використання інших
    людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі,
    освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як
    всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є
    знайомі люди – ті, яким довіряють.
    Як бачимо, торгівля людьми має різні види, серед яких і примусова праця,
    і використання у збройних конфліктах.
     
    У яких формах може проявлятися торгівля людьми?
    Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:
        - трудова експлуатація;
       -  сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
      -   примусове жебрацтво;
      -   примусове втягнення у злочинну діяльність та збройні конфлікти;
       -  торгівля людьми з метою вилучення органів, примусового сурогатного
    -материнства тощо.

    Ознаки того, що людина потрапила у ситуацію пов’язану з торгівлею
    людьми:
       -  забрали паспорт або інші документи;
      -   позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
    -     погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний
    тиск;
      -   примушували виконувати роботу, якою не хотіли займатися,
    -застосовуючи фізичне чи психологічне насильство;
       -  примушували відпрацьовувати вигадані борги;
       -  була відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;
      -   примушували працювати понаднормово;
     -    проти волі використовували у збройному конфлікті.

    Законодавство у сфері протидії торгівлі людьми
    Оскільки торгівля людьми визнана міжнародною проблемою, вона не може
    бути розв’язана на рівні однієї України. Така боротьба потребує і
    національних, і міжнародних спільних дій та співробітництва – необхідно
    об’єднаними зусиллями перервати цей ланцюг насильства.

    Міжнародне законодавство
    Для протидії торгівлі людьми й нелегальній міграції з України наша
    держава повністю приєдналась до міжнародних документів, спрямованих на
    боротьбу з торгівлею людьми і з дискримінацією жінок. Серед них:

       -  Конвенція ООН 1949 року про боротьбу з торгівлею людьми й
    експлуатацією проституції третіми особами, яка значно розширила коло
    дій, що вважаються злочинними у сферах торгівлі людьми та сексуальної
    експлуатації;
        - Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок,
    шоста стаття якої вимагає від держав прийняття та виконання відповідних
    законів, що сприятимуть припиненню всіх видів торгівлі жінками;
      -   Декларація ООН про подолання насильства над жінками, в якій продаж
    жінок, їх експлуатація та примус до проституції чітко названі видом
    насильства проти жінок, який держави зобов’язані викорінювати.

    Найважливішими міжнародно-правовими документами, які спрямовані на
    протидію торгівлі людьми, є Протокол про попередження і припинення
    торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, що
    доповнює Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної
    організованої злочинності і Конвенція Ради Європи про заходи щодо
    протидії торгівлею людьми. Цими документами визначено основні поняття
    торгівлі людьми, окреслено коло суспільно небезпечних діянь, які
    підлягають обов’язковій криміналізації, передбачено основні стандарти
    запобігання, протидії торгівлі людьми, зокрема з метою експлуатації
    праці, а також захисту та реабілітації жертв цього злочину.

    Національне законодавство
    Оцінюючи зусилля України в боротьбі з торгівлею людьми, необхідно
    зазначити, що наша держава однією з перших у Європі ухвалила закон про
    кримінальну відповідальність за здійснення зазначеного злочину.
    Так, ключовими актами у національному законодавстві, що діє у сфері
    протидії торгівлі людьми є Конституція України, Кримінальний кодекс
    України, Закон України “Про протидію торгівлі людьми”, Закон України
    “Про охорону дитинства”, Закон України “Про порядок виїзду з України і
    в’їзду в Україну громадян України” тощо.
     
    Куди звернутись для отримання статусу?
    Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право
    звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про
    встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до
    органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.
     
      Соціальний та правовий захист
    Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі
    людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на
    безоплатне одержання:
    1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою
    володіє така особа;
    2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної
    допомоги;
    3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі
    відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від
    торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності
    може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації,
    зокрема у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у
    кримінальному процесі;
    4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її
    заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
    5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом
    Міністрів України;
    6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну
    підготовку.
    У Законі України «Про безоплатну правову допомогу» до переліку
    категорій, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, не
    входять особи, що постраждали від торгівлі людьми. А тому такі особи
    мають право на БВПД на загальних засадах, тобто виходячи з їхніх
    доходів, або належності до пільгових категорій.

    Проте, первинну правову допомогу може отримати кожен.
    Також в Україні безкоштовну та конфіденційну консультацію з питань
    протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись на Національну
    безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування
    мігрантів 0 (800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 з
    мобільного.Окрім того, можна звернутися на Національну гарячу лінію з
    попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної
    дискримінації за номером телефону 0 800 500 335 (з мобільного або
    стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Гаряча лінія організована та
    діє з 1997 року завдяки ГО “Ла Страда – Україна”.
    Варто зазначити, що 19 липня 2022 року Держдепартамент США включив росію
    до списків країн, що ведуть політику або практику торгівлі людьми та
    примусової праці або чиї сили безпеки та підтримувані урядом збройні
    організації вербують чи використовують дітей як солдатів.
    Посилання на відеоролики: 
     

    463209129ef0e18994f480929aa8a932a9dda3694c13353aa8d5efcbef47284b

    З метою протидії та попередження вчинення онлайн-шахрайств шляхом підвищення рівня обізнаності населення про шахрайські схеми,  до Вашої уваги інформація, надана відділом протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіціі Національної поліції України:

    П’ять речей, які ти можеш зробити, щоб захистити себе від шахраїв:

    1. Будь пильним та обережним.
    2. Не перераховуй кошти не верифікованим особам.
    3. Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах.
    4. Не розголошуй свої персональні дані.
    5. Ознайомся з шахрайськими схемами тут.

    З вами зв’язався працівник банку?

    Пам’ятай про 5 фактів:

    1. Реальной працівник банку не просить надсилати кошти! Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом чи криптовалютою.
    2. Працівнику банку не потрібна інформація про ваш картковий рахунок! Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому хто телефонує.
    3. Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які приходять в смс-повідомленні! Розголошення цієї інформації призведе до втрати коштів.
    4. Не переходь за посиланнями! Не натискай на посилання, які надсилає тoбi «працівник банку».
    5. Не виконуй ніяких дій у банкоматах чи терміналах. Співробітник банку не надає вказівок щодо проведения маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.

    6 ознак фішингового листа:

    1. Звернення до вас автоматичио згенероване.
    2. E-mail адресанта не офіційний.
    3. У листі містяться прохання надати персональні дані.
    4. Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт.
    5. Додані невідомі вкладення.
    6. У тексті присутні граматичні помилки.

    НЕ CTAHЬ ЖЕРТВОЮ

    1. Захисти. Завжди захищай свою особистість. Ніколи не повідомляй свою особисту інформацію.
    2. Відмов. Довіряй своїм інстинктам. Якщо втии отримав підозрілий електронний лист, видали його. Яхщо ти сумніваєшся в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, поклади трубку.
    3. Повідом. Повідомляючи про шахрайство, ти надаеш правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв i запобігання щоб інші нe стали жертвами. ФІШИНГ – (комбінація голосу та SMS) — це атака соціальної інженеріі, ключовою задачею якої обманом змусити жертв надати конфіденційну інформацію› по телефону.
    1. Будьте пильними при отриманні дзвінків з невідомих вам номерів.
    2. Не передавайте дані ваших карткових рахунків чи паролю до онлайн банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитують таку інформацію.
    3. Не довіряйте особі яка телефонує,  тільки тому, що вона знае про вас персональну інформацію. Шахраї можуть знайти її в Інтернеті.
    4. Не перераховуйте кошти за проханням особи, яка телефонує, працівники банку ніколи не попросять вас про це.

    Злочинці, які отримують гроші незаконним шляхом, повинні приховувати a6o відмивати джерело походження своїх коштів. Вони залучають людей для переказу грошей – дропів! Не беріть участь у вчиненні злочину, не погоджуйтесь отримувати на свої карткові рахунки чи криптогаманці кошти невідомого походження!

    ЯК НЕ ВТРАТИТИ ГРОШІ. ПОРАДИ НА САЙТІ

    ШАХРАЇ ПОЛЮЮТЬ ЗА ГРОШИМА. ЯК НЕ СТАТИ МІШЕННЮ?

    ЗНАЙШОВ ТОВАР ЗА ПІВЦІНИ? ТЕБЕ ЗНАЙШЛИ ШАХРАЇ!

    ЗНАЙОМИЙ ПРОСИТЬ В БОРГ? НАПИШИ ЙОМУ…

    ТЕЛЕФОНУЄ ПРЕДСТАВНИК БАНКУ? ЯК ЙОГО ПЕРЕВІРИТИ?

    РОДИЧ ПОТРАПИВ У БІДУ? ШАХРАЇ ЧЕКАЮТЬ І ТЕБЕ!

    Сторінка 1 із 9

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"